Skup drewna

Nasz skup to firma, w której pracownicy stają na wysokości zadania, aby spełnić wymagania Klientów.

Stare drewno

Stare deski

Drewno to bardzo cenny surowiec, ale stare deski to już ekskluzywny materiał, którego tak łatwo się nie dostanie. Jak się domyślacie, materiał ten musiał poleżeć kilkadziesiąt lat, aby można było go nazwać starym, ale także, aby posiadał pewne właściwości. Stare deski jednak jeżeli są sprzedawane do naszego skupu, bardzo dokładnie prześwietlamy. To oznacza, że nie skupimy każdego kawałka drewna. Musi on spełniać pewne kryteria, które przedstawimy nieco niżej.

Stare deski cieszą się ogromną popularnością i w ciągu ostatnich kilkunastu lat już nie tylko jest wykorzystywane do blatów kuchennych, ale podłogi, a także ściennych konstrukcji. Warto jednak zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa, które przy tym występują. Jednym z przykładów jest możliwość znalezienia się w takim surowcu termitów, chrząszczów czy termitów. Nikt by zapewne nie chciał wylęgarni takiego robactwa. Dlatego warto wybierać tylko sprawdzone firmy.

Problemy ze starym drewnemStare deski

Przy zakupie starego drewna, warto zapoznać się z pewnymi problemami, jakie mogą wystąpić podczas kupna tego materiału. Jednym z nich jest fakt, że drewno jest dokładnie sprawdzane przez naszych pracowników. Jeżeli pojawią się pewne problemy, niestety skup nie będzie możliwy.

Jakiego drewna nie skupimy?

  • desek i belek połamanych i uszkodzonych;
  • drewna pomalowanego farbą, wapnem lub innymi chemikaliami;
  • desek spróchniałych i zainfekowanych przez insekty;

Każdy kawałek musi się wyróżniać doskonałą jakością i być w idealnym stanie. Nie powinien was jednak zwieść brud desek czy też ich kilkadziesiąt lat użytkowania. Stare deski po heblowaniu, będzie w totalnie innym stylu.

 

Dowiedz się więcej

Stare drewno

Sprawdź cennik

Sprawdź cennik

alt

Obróbka drewna

Obróbka drewna